777 337 666

Ideální karavan

Poradil jsem kamarádovi s výběrem ideálního karavanu

Nedávno mi volal kamarád, jestli bych mu neporadil s výběrem nějakého levného karavanu. Ví, že se zabývám dovozem karavanů. Prý by byl ochoten investovat zhruba sedmdesát tisíc korun. Má dvě děti ve věku pět a sedm let a spolu s manželkou se rozhodli, že by v létě rádi společně vyrazili na dovolenou do Dánska. Cestovali totiž na vlastní pěst ještě v době, kdy neměli děti, a teď s dětmi by také rádi vyrazili v tomto duchu. Do Chorvatska se jim nechce, ani do Itálie, mají rádi svůj klid a jako ideální destinaci si vybrali Dánsko.

Dánsko je totiž jedna ze zemí, která je pro cestování karavanem jako stvořená. Dánové podobně jako Holanďané milují cestování v obytných karavanech. Kempy pro obytné karavny jsou v Dánsku rozesety na každém 150. kilometru a jejich vybavenost se nedá srovnávat s kempy například zde v Česku. Pokud člověk dorazí s jakkoli početnou rodinou nebo kamarády, většinou platí pouze za obytný karavan. V každém kempu se nacházejí kuchyň, toalety, dětský herní park, restaurace, a samozřejmě rozsáhlá parkoviště pro obytné karavany s elektrickou přípojkou - mnohdy na mnohem vyšší úrovni než v nějakém levném hotelu.

Kamarád si totiž spočítal, že investice do obytného karavanu se mnohonásobně vyplatí. Jednak by peníze, které teď zaplatí za karavan, určitě utratila celá rodina za dva týdny v Dánsku (a vlastně i kdekoliv) za ubytování atd. Takto si veškerý komfort a soukromí, které všichni potřebují, povezou s sebou „na kolečkách! a nemusejí se ohlížet na ceny, rezervovat si hotely. Mohou si cestovat v kteroukoliv noční nebo denní dobu, protože i když nenaleznou nějaký kemp, mohou se vždy zastavit na parkovišti a případně přespat. Dánská odpočívadla jsou téměř všechna vybavena pitnou vodou, sprchami a toaletami. Navíc se jim obytný karavan může hodit i jindy než jen na jednu dovolenou.

Teď nezbývá než kamarádovi a jeho rodině vybrat mezi námi nabízenými karavanami ten, jenž jim bude nejvíce vyhovovat. Určitě se jim bude hodit kuchyňka, možná toaleta, zásobník na vodu možná nebude tak úplně nutný. Rozmyslíme, zda je nutná digestoř a další nadstandardy, jimiž karavany můžeme dovybavit. A už teď se těším, jaké zážitky si z Dánska přivezou.